Oszczędność energii dzięki zastosowaniu rolety tekstylnej

Oszczędność energii dzięki zastosowaniu rolety tekstylnej

28 września 2023

Przeszklenia stanowią cechę charakterystyczną nowoczesnego budownictwa mieszkalnego i użytkowego. Szklane fasady powiększają optycznie wnętrza, jednocześnie zapewniając ich ekspozycję na promieniowanie słoneczne, które ogrzewa pomieszczenia i doświetla je naturalnym światłem dziennym.

W sezonie letnim długotrwała ekspozycja wnętrz na promieniowanie słoneczne przekłada się na nadmierne zyski ciepła, a światło dzienne o wysokim natężeniu utrudnia korzystanie z urządzeń cyfrowych i ekranów. Dlatego też – w szczególności w obiektach biurowych –niezbędne jest stosowanie odpowiednich systemów zacieniających. Jednym z takich systemów jest roleta tekstylna.

Jak oszczędzać dzięki roletom tekstylnym?

Zapewnienie komfortowej temperatury do mieszkania i pracy w budynku z dużymi przeszkleniami wiąże się z koniecznością wydatkowania niemałych środków na klimatyzowanie pomieszczeń. Alternatywą w tym przypadku są osłony okienne. Wielu użytkowników korzysta m.in. z rolet zewnętrznych, które pomagają w utrzymaniu optymalnej temperatury, ale za to blokują dostęp naturalnego światła do pomieszczenia i wymagają doświetlania pomieszczeń w ciągu dnia światłem sztucznym, co przekłada się na wzrost rachunków za energię elektryczną. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są rolety tekstylne.

Rolety tekstylne (tzw. refleksole) to rozwiązanie, dzięki któremu możemy znacząco ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń w upalne letnie dni, jednocześnie zapewniając dostęp do naturalnego światła. Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu w konstrukcji rolety specjalnych tkanin technicznych. Gwarantują one skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła. Przezierne tkaniny techniczne umożliwiają wyglądanie na zewnątrz, jednocześnie ograniczając widok z zewnątrz. W ten sposób wpływają na zwiększenie prywatności i poczucie bezpieczeństwa użytkowników pomieszczeń.

Dlaczego warto korzystać z rolet tekstylnych?

Rolety tekstylne są systemem bardzo uniwersalnym, który doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i biurowych i komercyjnych. Ich dodatkową zaletą jest wysoka trwałość i odporność tkanin na szkodliwe oddziaływanie czynników środowiskowych. Dzięki temu wewnętrzne rolety w Krakowie zachowują walory estetyczne i właściwości użytkowe przez długi czas eksploatacji. Ich wybór to inwestycja, która procentuje poprawą komfortu użytkowania pomieszczeń, obniżeniem rachunków za energię elektryczną i długą żywotnością systemu zacieniającego.

Chciałbyś skorzystać z naszej oferty?

Zadzwoń:

+48 789 414 633

Napisz:

biuro.rollstyle@gmail.com

    Formularz kontaktowy


    WAŻNE
    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności