Jak wymienić materiał w markizie?

Jak wymienić materiał w markizie?

28 września 2023

Markiza to rodzaj zadaszenia tekstylnego, którego zadaniem jest ochrona tarasu lub balkonu przed słońcem i deszczem. Ze względu na ekspozycję na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych, w tym promieni słonecznych, deszczu i wiatru markizy z czasem tracą walory estetyczne i użytkowe. Nie oznacza to jednak konieczności wymiany całego systemu.

Jednym ze sposobów na przedłużenie żywotności markizy w Krakowie jest wymiana jej pokrycia. W tym celu należy wybrać odpowiedni kolor i wzór tkaniny, a następnie zamontować go na posiadanej już konstrukcji. Jak to zrobić?

Wymiana pokrycia markizowego – Krok po kroku

Prace montażowe należy rozpocząć od demontażu starej tkaniny. Aby to zrobić markizę należy zwinąć na rurę nawojową, a następnie zabezpieczyć ramiona przed samoistnym otwarciem. Ramiona można zabezpieczyć związując je parami, a następnie mocując do rury montażowej. Kolejnym krokiem jest demontaż zaślepek profilu czołowego, który umożliwi nam wyciągnięcie falbany.

Po wyjęciu falban z profilu czołowego pora na demontaż reszty tkaniny. W tym celu należy okręcać rurę nawojową aż do momentu, w którym materiał pokrycia opuści się do dołu do końca odsłaniając rowek mocowania do rury nawojowej. Rurę należy okręcać nie zdejmując zabezpieczeń. Pokrycie jest przymocowane przy pomocy wkrętów. Jego demontaż wymaga usunięcia wkrętów. Wkręty zaleca się wykręcać pojedynczo z obu stron rury nawojowej. Uwolnione pokrycie należy wysunąć z rury nawojowej i profilu czołowego. Teraz w miejsce starego materiału możemy założyć nowy.

Montaż nowego pokrycia

Aby zamontować nowe pokrycie markizy należy wykonać omówione powyżej czynności w kolejności odwrotnej. Co to oznacza? Najpierw trzeba wsunąć pokrycie w rurę nawojową i profil czołowy, a następnie zabezpieczyć je wkrętami. Kolejnym etapem montażu jest wsunięcie falbany w profil czołowy i przykręcenie zaślepek. Tam założony materiał jest gotowy do nawinięcia na rurę nawojową. Teraz pozostaje już tylko demontaż zabezpieczenia ramion markizy i nowe pokrycie jest gotowe do użytku.

O czym pamiętać?

Zamawiając nową tkaninę markizową należy pamiętać o tym, że istnieją trzy rodzaje wykończenia (wykończenie miękkie, wykończenie sztywne, wykończenie surowe). W każdym przypadku przed złożeniem zamówienia należy sprawdzić średnicę wykończenia. Należy również pamiętać o konieczności dokładnego przeprowadzenia pomiarów – szerokości i wysokości całkowitej rozwiniętej tkaniny. W przeciwnym razie zamówiona tkanina może się okazać zbyt mała lub za duża, tym samym uniemożliwiając wymianę pokrycia.

Chciałbyś skorzystać z naszej oferty?

Zadzwoń:

+48 789 414 633

Napisz:

biuro.rollstyle@gmail.com

    Formularz kontaktowy


    WAŻNE
    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności